Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

Zásobování teplem Vsetín a.s. dodává teplo pro domácnosti a další zákazníky ve Vsetíně a pro průmyslový areál Jasenice ve Vsetíně. Pro zákazníky průmyslového areálu Jasenice dodává také pitnou vodu, odvádí odpadní a srážkové vody a poskytuje zde služby elektronických komunikací. Společnost je také dodavatelem pitné vody ve Studénce.

Více informací

 

Historie projektu

V letech 2018 až 2019 připravovala společnost Zásobování teplem Vsetín a.s. (ZTV) výstavbu zařízení na energetické využití komunálního odpadu (ZEVO) ve vsetínské lokalitě Ohrada. Projekt byl navržen na míru pro spalování již dále netříditelného komunálního odpadu ze Vsetína a obcí spadajících pod jeho správu. Teplo z odpadu by sloužilo k výrobě elektřiny a k vytápění zákazníků napojených na centrální systém zásobování teplem ve Vsetíně.

Rada města Vsetína se 24. 10. 2019 usnesla, že nesouhlasí s výstavbou ZEVO v širším centru města, v lokalitě Ohrada, a naše společnost toto rozhodnutí akceptovala. V současné době pouze dokončujeme proces EIA, posuzování vlivu stavby na životní prostředí, aby majitel naší teplárenské společnosti, firma MVV Energie CZ, mohla závěry z EIA využít při jednáních o výstavbě ZEVO ve městech, která o ně projevila zájem.

Zastupitelé Vsetína v návaznosti na usnesení rady k výstavbě ZEVO v lokalitě Ohrada rozhodli o vypracování studie, která komplexně posoudí varianty nakládání s komunálním odpadem ve Vsetíně, přičemž jednou z posuzovaných variant bude i výstavba ZEVO v okrajové lokalitě Jiráskovy ulice, kde stojí druhá teplárna společnosti ZTV.

IMG_3078

„Teplárna v lokalitě Ohrada, využívá k výrobě tepla a elektřiny zemní plyn spalovaný v kogeneračních jednotkách.“

ZEVO-Vsetin_situacni-modelZEVO-Vsetin_3D-vizualizace

ZEVO-Vsetin_vykladka-do-zelezobetonoveho-bunkru

„Schéma ukazuje napojení ZEVO na současnou teplárnu v lokalitě Ohrada.“

Odstávky

V současné době dodáváme teplou vodu do všech odběrných míst ve Vsetíně, dle smluvních podmínek.

Důležité kontakty Vsetín

CZT Město (Vsetín)

Pohotovost pro havarijní situace v dodávkách tepla CZT
 603 555 815 (nepřetržitě)

Dispečink teplárna Jiráskova
 571 815 206 (nepřetržitě)
 

Průmyslový areál Jasenice

Distribuce elektřiny
 724 650 866 (nepřetržitě)

Elektronické komunikace
  571 804 545
(v pracovní dny v době 6:00÷14:00)

  724 650 866
(v mimo pracovní době)

Výroba a distribuce tepla
 724 650 881 (nepřetržitě)

Vodovody a kanalizace
 724 650 881 (nepřetržitě)

Důležité kontakty Studénka

Provozovna Studénka

Vodovody a kanalizace
 602 709 156 (nepřetržitě)

Jak se k nám dostanete?

imgMap_vsteplo

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.