Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

Zásobování teplem Vsetín a.s. dodává teplo pro domácnosti a další zákazníky ve Vsetíně a pro průmyslový areál Jasenice ve Vsetíně. Pro zákazníky průmyslového areálu Jasenice dodává také pitnou vodu, odvádí odpadní a srážkové vody a poskytuje zde služby elektronických komunikací. Společnost je také dodavatelem pitné vody ve Studénce.

Více informací

Jak správně používat termostatické hlavice

topna_sezona

Jak správně používat termostatické hlavice

Doporučené nastavení termostatických hlavic na radiátoru po skončení topné sezóny – dobrá rada na léto.

Po skonče­ní topné sezóny doporučují všichni výrobci nastavit termostatickou hlavicí na nejvyšší stupeň (úplné otevření ventilu).  Snižuje se takto opotřebení ventilu a tím se prodlužuje jeho životnost. Pokud máte obavy, že Vám tep­lárny v letních měsících budou přitápět, uzavřete si ventily na stoupacím potrubí ve sklepě, ale nikoli termostatické hlavice v bytech.

Mezi lidmi je rozšířeno mnoho polopravd, omylů a mýtů o tom, jak správně používat termostatické hlavice. Spousta z nich použí­vá hlavici k účelu otevřít – zavřít. Jak už ale název napovídá, jedná se o termostatickou hlavici, tu tedy stačí nastavit na konkrétní stupeň a zařízení již samo udržuje zvolenou teplotu v místnosti.

Termostatická hlavice je vybavena sníma­cím prvkem, který je vysoce citlivý na změ­ny tepla. Na principu roztažnosti snímacího prvku hlavice reguluje průtok média v top­ném tělese.

! POZOR ! Aby termostatická hlavice správ­ně fungovala, nesmí být zakryta záclonami, parapety, nábytkem apod. V případě, kdy tuto překážku nelze odstranit, je zapotřebí instalovat hlavici s odděleným teplotním čidlem. Pokud je teplota v místnosti příjem­ná i pří chladných radiátorech, není třeba se znepokojovat, hlavice pracují správně.

Hlavi­ce otevírá ventil pouze tehdy, když teplota v místnosti klesne pod Vámi nastavený stu­peň na termostatické hlavici. V noci je mož­né energii na vytápění šetřit přivřením hlavi­ce o jeden stupeň, ráno je pak třeba nastavit hlavici do původního nastavení. Při větrání by měla být hlavice nastavena na nejnižší možný stupeň. Jinak může chladný vzduch způsobit její otevření. Po skončení větrání je nutné vrátit hlavici do původní polohy na­stavení.

Termostatický ventil je zařízení, které zajišťuje příjemnou a stálou teplotu v místnosti podle nastaveného stupně. Jednotlivé stupně na termostatické hlavici určují teplotu.

Zde je napsáno orientačně (každý výrobce

má trochu jinak), co který stupeň znamená:

stupeň 1 -14 až 16°C

stupeň 2 -16 až 20°C

stupeň 3 – 20 až 23°C

stupeň 4- 23 až 25°C

stupeň 5 – 25 až 28°C

Pokud termostatická hlavice obsahuje i stupeň „0″ jedná se označení úplného uzavření. Termostatická hlavice je vybavena snímacím elementem, který je vysoce citlivý na změny tepla. Na principu roztažnosti snímacího elementu hlavice reguluje průtok média v topném tělese. Příklad hlavici máte nastavenou na stupeň číslo 3 a v místnosti je 24 °C = radiátor musí být studený.

zdroj: Praktický rádce pro SVJ, č.2/2020

Přerušení dodávky

V současné době dodáváme teplo a teplou vodu do všech odběrných míst ve Vsetíně, dle smluvních podmínek.

 

Důležité kontakty Vsetín

CZT Město (Vsetín)

Pohotovost pro havarijní situace v dodávkách tepla CZT
 603 555 815 (nepřetržitě)

Dispečink teplárna Jiráskova
 571 815 206 (nepřetržitě)

Průmyslový areál Jasenice

Distribuce elektřiny
 724 650 866 (nepřetržitě)

Elektronické komunikace
  571 804 545
(v pracovní dny v době 6:00÷14:00)

  724 650 866
(v mimo pracovní době)

Výroba a distribuce tepla
 724 650 881 (nepřetržitě)

Vodovody a kanalizace
 724 650 881 (nepřetržitě)

Důležité kontakty Studénka

Provozovna Studénka

Vodovody a kanalizace
 602 709 156 (nepřetržitě)

Jak se k nám dostanete?

imgMap_vsteplo

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.